Aktualności Aktualności

Puchar Dyrektora w Strzelaniach Myśliwskich zdobyty

8 sierpnia na Strzelnicy Myśliwskiej w Starachowicach 40 zawodników z 16 nadleśnictw rywalizowało o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Strzelaniach Myśliwskich.

Mistrzem został Dawid Mazur z Nadleśnictwa Jędrzejów. Zdobył 371 na 400 pkt. Drugie miejsce na podium zajął Jakub Hanusz z Nadleśnictwa Kozienice, trzecie Tomasz Sot z Nadleśnictwa Kozienice, czwarte Zbigniew Grzybowski z Nadleśnictwa Zwoleń, a piąte Adrian Bąk z Nadleśnictwa Marcule. Tradycyjnie doceniono też jedyną Dianę startującą w zawodach i zawodnika, który zdobył najmniej punktów.

Spośród laureatów wyłoniona została drużyna, która będzie reprezentowała RDLP w Radomiu na Mistrzostwach Polski Leśników w Strzelaniach Myśliwskich o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Nagrody i dyplomy wręczyli Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu, Ryszard Bis, nadleśniczy Nadleśnictwa Starachowice oraz Jarosław Mikołajczyk, łowczy Zarządu Okręgowego PZŁ w Kielcach.

Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Puchała z Polskiego Związku Łowieckiego. Wspomagali go sędziowie stanowiskowi.

Organizatorami zawodów, które w tej formule odbyły się po raz pierwszy na terenie radomskiej dyrekcji LP byli RDLP w Radomiu oraz Nadleśnictwo Starachowice.

Podczas spotkania uczestnicy wzbogacili również swoją wiedzę na tematy związane z nadzorem nad gospodarką łowiecką. Wykład na temat współczesnych aspektów łowiectwa wygłosił Grzegorz Wachnicki, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Starachowice, a Michał Bartko, specjalista ds. gospodarki łowieckiej w biurze RDLP w Radomiu omówił aktualne sprawy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń).